Прес-центр

Енергоатом очолив рейтинг державних підприємств з найвищою прозорістю

Розмір шрифту

Скинути
01.04.2020

НАЕК «Енергоатом» очолив першу п’ятірку рейтингу «Прозорість державних підприємств в Україні» - за підсумками 2019 року загальний показник прозорість Компанії склав 55,17%. Рейтинг, презентований 31 березня, було підготовлено на основі дослідження, проведеного Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) у партнерстві з Інститутом економічних та соціальних реформ (INEKO, Словаччина) за підтримки SlovakAid.

«Напрацювання проекту щодо прозорості та фінансового здоров'я будуть корисні для оцінки сучасних українських та європейських тенденцій щодо інформаційної відкритості та фінансової стійкості державних компаній, а також органів місцевого самоврядування», - зазначають в МЦПД. За даними Центру, середній індекс прозорості українських держпідприємств становить 32%, що свідчить про наявність великого потенціалу для поліпшення цього показника. На думку учасників проекту, він поліпшує якість демократії в країні, зменшує ризики корупції та витрачання державних коштів.

Як повідомляється на сайті МЦПД, головним критерієм оцінки при підготовці рейтингу стала прозорість та доступність інформації про діяльність Компанії, яка публікується на її офіційній веб-сторінці. Автори дослідження зазначають: міжнародний досвід свідчить, якщо дані обробляються та публікуються на корпоративних сайтах підприємств у легкодоступній та зрозумілій формі, вони привертають увагу громадськості та ЗМІ, що сприяє підвищенню ефективності менеджменту цих підприємств.  

Загалом прозорість компаній, які увійшли до рейтингу, оцінювалась у 6 основних сферах: прозорість та доступ до інформації; економічні показники; державні закупівлі та власність; кадрова політика; етика та конфлікт інтересів; гранти та благодійна політика. В МЦПД наголошують, що роботу Центру з оцінювання підприємств полегшувала регулярна та вчасна публікацій фінансових звітів досліджуваних компаній, публікація ними даних у повному обсязі та оперативне реагування на запити. Відтак Енергоатом отримав одну з найвищих оцінок за рівнем доступності та повноти на веб-сайті Компанії інформації про економічні показники.

У першу п’ятірку рейтингу також потрапили ПАТ «Укрзалізниця», ДП «Украерорух», ПАТ «Одеський припортовий завод» та ПАТ «Центренерго».

Міжнародний центр перспективних досліджень зазначає, що найбільші державні компанії України, які потрапили до рейтингу, відбирались за показником «Загальна вартість активів». Дані для рейтингового оцінювання були зібрані за допомогою запитів на публічну інформацію та з офіційних веб-сторінок компаній. В результаті було проаналізовано 60 параметрів щодо 50 найбільших українських державних компаній.

Нагадаємо, що у 2017 році НАЕК «Енергоатом» отримала найвищі оцінки показників прозорості серед найбільших українських компаній за результатами дослідження, яке здійснили експерти Transparency International Україна. Також у 2017 році НАЕК «Енергоатом» увійшов до ТОП-10 серед найбільших компаній в Україні за Індексом прозорості і КСВ (корпоративної-соціальної відповідальності), який презентував Центр «Розвиток КСВ».