Прес-центр

Енергоатом готується до виконання вимог нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі»

Розмір шрифту

Скинути
11.02.2020

У рамках підготовки ДП «НАЕК «Енергоатом» до введення з 19 квітня 2020 року в дію нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» за ініціативи виконавчої дирекції з юридичних питань та супроводу процедур закупівель і голови тендерного комітету Компанії було проведено робочу нараду з реалізації вимог та положень нової редакції згаданого Закону. Під час наради було визначено першочергові завдання, які постали у зв’язку з прийнятими до закупівельного законодавства змінами, та розроблено план заходів з їх виконання.

Участь у заході взяло керівництво відокремлених підрозділів та дирекцій Енергоатома, які забезпечують організацію та проведення закупівель, члени тендерних комітетів та уповноважені особи відокремлених підрозділів Компанії.

Під час наради було зазначено, що серед головних нововведень у відредагованому законі: посилення відповідальності у сфері закупівель, перехід від тендерного комітету до одноособовості – відповідальність з тендерних комітетів переноситься на уповноважених осіб, впровадження нових електронних інструментів, введення нової процедури - торги з обмеженою участю та збільшення розмірів штрафів за порушення законодавства у сфері закупівель. Нагадаємо, що згідно з новою редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» з 19 квітня 2020 року за організацію та проведення спрощених закупівель відповідають саме уповноважені особи, а з 1 січня 2022 року відповідальними за організацію та проведення процедур закупівель є виключно уповноважені особи.

Учасники наради детально обговорили саме ті зміни до Закону, які вимагають перегляду встановлених у Компанії підходів і порядку організації та проведення закупівель; озвучили виклики та проблеми, що можуть виникнути під час їх реалізації.

Серед пріоритетних завдань учасники наради назвали призначення уповноважених осіб для організації та проведення спрощених закупівель до 19 квітня 2020 року. Також було наголошено на необхідності до кінця лютого 2020 року внести зміни до чинних в Енергоатомі стандартів та розробити нові нормативні документи, які визначатимуть вимоги щодо змісту технічної специфікації до товарів, робіт і послуг.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленості про подальшу взаємодію між структурними та відокремленими підрозділами Енергоатома – безпосередніми учасниками закупівельного процесу, адже саме злагоджена робота усіх «закупівельників» Компанії дозволить своєчасно та ефективно впровадити зміни до організації та проведення закупівель, встановлені законодавством.