Прес-центр

На Запорізькій АЕС триває модернізація конденсаторів турбін

Розмір шрифту

Скинути
23.03.2020

На Запорізькій АЕС триває модернізація конденсаторів турбін. Цього року теплообмінне обладнання оновлюється на енергоблоці №5, який готується до продовження терміну експлуатації.

Цьому передувала тривала підготовча робота – в першу чергу працівників служби головного фахівця з турбін (СГФТ).

«Готуватися до модернізації на п’ятому блоці ми почали близько року тому. Є робота видима, наприклад, бетонний майданчик, на якому будуть стояти модулі конденсатора, або розібрана стіна машзалу. Але є і маса іншої роботи. Мова йде про все, що стосується виділення коштів, замовлення матеріалів – і це потребує чималих зусиль», – зазначив заступник головного фахівця з турбін Сергій Стойков.

На початку березня відбулася нарада фахівців СГФТ з власниками технологічного обладнання машзалу, в першу чергу цехом теплової автоматики та вимірювань, електричним цехом та будівельниками. Обговорювалися організаційно-технічні заходи, вибудовувався порядок дій, які слід виконати в період роботи блока на потужності, тобто, що конкретно мають зробити підрозділи до початку планово-попереджувального ремонту.

Це вже четвертий конденсатор, який буде модернізовано на Запорізькій АЕС. Врахувавши досвід попередніх енергоблоків, фахівці станції надали виробнику пропозиції з вдосконалення обладнання та зручності його монтажу. АТ «Турбоатом» вніс відповідні корективи, застосувавши деякі зміни у конструкції.

Зараз триває виготовлення конденсатора. Приймальні випробування його складових частин проводяться за обов’язкової участі представників Запорізької АЕС.

«Наші фахівці налаштовані, як завжди, на відмінний результат. Коли треба виконати такі величезні обсяги робіт, помітно, як люди мобілізуються. Нові конденсатори демонструють плюси в безпеці експлуатації блоків, до того ж маємо приріст потужності – додаткові 20-30 МВт», – розповів Сергій Стойков.