Прес-центр

На енергоблоці №5 Запорізької АЕС ведеться заміна конденсатора

Розмір шрифту

Скинути
27.04.2020

На енергоблоці №5 Запорізької АЕС триває серйозна й грандіозна реконструкція - заміна конденсатора турбіни.

В процесі виконання робіт будуть задіяні майже всі підрозділи Запорізької АЕС.

Працівники управління будівництва підготували бетонний майданчик, необхідний для проведення демонтажу старого і монтажу нового конденсаторів. Прибрали старе покриття, поклали щебеневу основу, виконали армування і  бетонування.

Конденсатор досить об'ємне багатотонне обладнання. Для його пересування, на майданчик встановлюються спеціальні конструкції - домкрати, лебідки, які також мають чималу вагу. Тому майданчик повинен бути надміцним.

Щоб відкрити доступ до обладнання конденсатора, потрібно демонтувати панелі стіни турбінного відділення. Зараз будівельники підготувалися до розбирання стіни, зібране необхідне пристосування. Ця праця потребує ретельності та обережності, адже після реконструкції все потрібно так само швидко та якісно відновити.

Реконструкція дозволить підвищити коефіцієнт корисної дії енергоблока. З'явиться можливість більш ефективно застосовувати кулькову очистку трубок конденсатора, що також позитивно вплине на виробництво електроенергії.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 році, третій – в 1986 році, четвертий – в 1987 році, п'ятий – в 1989 році, шостий – в 1995 році.