Прес-центр

На енергоблоці №1 Хмельницької АЕС тривають пускові операції

Розмір шрифту

Скинути
07.04.2020

На енергоблоці №1 Хмельницької АЕС ремонтні роботи з відновлення турбогенератора на завершальному етапі. Наразі тривають пускові операції.

За словами начальника енергоремонтного підрозділу ХАЕС Володимира Харченка, ще на минулому тижні розпочато активну фазу завершення ремонтних робіт, а саме заведено ротор генератора після проведеного капітального ремонту, виконані роботи з центрування ротора генератора відносно валопроводу турбіни, здійснено монтаж збудників №1 та №2 з центруванням їх роторів, збирання підшипників турбіни, генератора та збудників.

З 2 квітня на енергоблоці розпочались пусконалагоджувальні роботи з виходом турбоагрегату на номінальні (3000) оберти з балансування ротора генератора у відповідності до затвердженої програми на повітрі з фальш-ущільненням.

Наразі зібрано ущільнюючі підшипники генератора. Розпочались роботи з переведення статора  генератора з повітря на азот, опресування корпусу статора та наступним переведенням корпусу статора на водень з опресуванням його робочим тиском 5,0 кгс/см2. Усі роботи здійснюються згідно із графіком пускових операцій.

«По завершенню робіт з проведення опресування генератора робочим тиском, згідно із відповідною програмою, будуть проведені електричні випробування генератора при роботі турбоагрегату на номінальних обертах. Після успішного завершення цих випробувань, можна буде говорити про вихід на фінішну пряму і підключення першого енергоблока до енергомережі», - зазначив керівник енергоремонтного підрозділу.

Довідка. Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.