Комплаєнс-політика

Проведено службове розслідування щодо узгодження технічної документації, закупівлі та використання кілець ущільнюючих для ГЦН-195М

Розмір шрифту

Скинути
18.02.2020

У січні поточного року за зверненням АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» в Компанії було проведено службове розслідування з питань узгодження ТУ У 28.1-41352270-001:2017 «Кільця з матеріалу СГП-0,5 для торцевих ущільнень насосного обладнання атомної енергетики», змін до вказаного ТУ, а також поставок на ВП «Запорізька АЕС» кілець ущільнюючих для ГЦН-195М.

За результатами проведеного службового розслідування Комісія констатувала, що на кожному з етапів з боку посадових осіб ДП «НАЕК «Енергоатом» в порушення вимог виробничої та організаційно-розпорядчої документації Компанії відбувалося сприяння контрагентам (розробникам технічної документації та постачальникам) у прискоренні погодження документів, легалізації поставленої продукції, яка не відповідала вимогам договору, ненарахування штрафних санкцій за порушення термінів поставки тощо.

У зв’язку з цим, наказом НАЕК «Енергоатом» від 14.02.2020 №150 впроваджено низку організаційних заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень. Посадових осіб, які допустили порушення притягнуто до дисциплінарної відповідальності, зокрема оголошено догани, а також позбавлено премій, доплат та винагороди за підсумками року.

Матеріали службового розслідування будуть направлені до правоохоронних органів для вжиття відповідних заходів реагування.