Комплаєнс-політика

Енергоатом передасть в правоохоронні органи матеріали щодо порушення закону «Про засади запобігання і протидії корупції» посадовими особами Атоменергомаша

Розмір шрифту

Скинути
07.11.2014

Ревізією фінансово-господарської діяльності ВП «Атоменергомаш» (ВП АЕМ), проведеною згідно з наказом ДП «НАЕК «Енергоатом» від 3 вересня 2014 року за період з 1 березня 2013 року по 1 вересня 2014 року, встановлено низку порушень та недоліків, які негативно впливають на діяльність даного підрозділу.
 

З’ясовано, що у підрозділі неодноразово було порушено загальнодержавне законодавство та внутрішні положення Компанії стосовно закупівлі товарів. Ревізія встановила факти неналежного виконання наказу Енергоатома від 14 березня 2014 року «Про організацію виконання наказу Міненерговугілля від 11.03.2014 № 237» щодо зниження цін на товари, роботи і послуги, що закуповуються Компанією. Так, у звітних даних ВП АЕМ вказується економія за договорами, яка в основному досягнута за рахунок зменшення обсягів та номенклатури товарів, а не їхні ціни.

Виконання кошторису ВП АЕМ за 2013 рік характеризується перевитратами за статтею «Інші операційні витрати». Перевіркою організації закупівель та укладення ВП АЕМ договорів встановлені непоодинокі випадки придбання товарів без належного проведення маркетингового аналізу (не визначаються ціни у вітчизняних та закордонних виробників, не проаналізовані закупівельні ціни). Наслідком є придбання товарів за цінами, які на 72-180% вищі за ринкові.

Ревізія виявила, що у 2014 році ВП АЕМ укладено 9 договорів на суму 4,8 млн грн, де учасниками були два суб’єкти господарювання (ТОВ «Промснаб» та ТОВ «НВП «Агропромкомплект»), які є пов’язаними особами, проте у висновках відповідних служб ВП АЕМ ця інформація не зазначається.

Крім того, придбання вугілля активованого за договором у ТзОВ «МГМ ГРУП» на суму 5,12 млн грн (з ПДВ) здійснено з порушенням вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» та «Положення про проведення закупівель товарів, робіт і послуг ДП НАЕК «Енергоатом», а саме – без застосування процедури «відкриті торги».

Вибір ТОВ з іноземними інвестиціями «Агис-Сталь» в якості постачальника стального прокату було здійснено не за принципом «найменша ціна».

Ревізією встановлені порушення вимог Положення про порядок ведення претензійно-позовної роботи у ДП «НАЕК «Енергоатом». Зокрема, не було своєчасно оскаржено рішення суду  першої інстанції, чим позбавлено права ВП АЕМ на касаційне оскарження. Встановлено також несвоєчасне та неякісне оформлення процесуальних документів, прострочення встановлених законодавством термінів позовної давності, зокрема за виставленими претензіями до цілої низки контрагентів ВП АЕМ.

За результатами проведених інвентаризацій встановлені надлишки товарно-матеріальних цінностей у вигляді запасів готової продукції, незавершеного виробництва, давальницької сировини у загальній кількості 71 одиниця, з яких під час ревізії визначено вартість 20 од. на суму 378,9 тис. грн. Причинами надлишків готової продукції є неефективні управлінські рішення керівників ВП АЕМ. Так, інвентаризацією готової продукції виявлено вироби, які були прийняті до складу готової продукції, але не відповідали критеріям готової продукції.

За результатами ревізії видано наказ за підписом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського, яким оголошено догану директору ВП АЕМ Олегу Рогожнікову, технічному директору – головному інженеру підрозділу Потапову О.О. та його заступнику Попову І.М. Відповідальним особам дирекції НАЕК «Енергоатом» доручено  передати матеріали щодо встановлених порушень посадовими особами ВП АЕМ вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» до правоохоронних органів. А також –  розробити та запровадити зміни щодо  вдосконалення роботи ВП АЕМ, у тому числі шляхом посилення кадрового складу та зміни організаційної структури.