Діяльність

На ЗАЕС пройшла XV Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів

Розмір шрифту

Скинути
05.10.2018

На Запорізькій атомній електростанції пройшла XV Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів. У ній взяли участь представники Енергоатому, Держатомрегулювання, Міненерговугілля України, відокремлених підрозділів НАЕК – ЗАЕС, ЮУАЕС, ХАЕС, РАЕС, а також Чорнобильської атомної електростанції, Нацгвардії України, держоб'єднання «Радон», Державного НТЦ з ядерної та радіаційної безпеки, Національного технічного університету «КПІ», Одеського національного політехнічного університету, національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», Інституту ядерних досліджень НАН України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Кіровоградського та Запорізького обласних онкодиспансерів, ДП «УДВП ІЗОТОП», Київського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту «Енергопроект», ДУ «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України», Навчального центру з фізичного захисту , обліку та контролю ядерних матеріалів ім. Дж. Кузьмича, а також іноземних організацій – зі Швеції, Норвегії, США.

 «У питанні безпеки на нашій станції важливу роль відіграє як підготовка персоналу, так і цілий ряд моментів, що стосуються фізичного захисту. Ми дякуємо іноземній делегації Шведського агентства з радіаційної безпеки та Норвезького агентства з радіаційного захисту за допомогу в організації заходу», – прокоментував організацію роботи конференції генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.

За п'ять днів роботи вдалося розглянути кадрові питання, готовність персоналу до дій в умовах надзвичайної ситуації, а також питання кібербезпеки.

Прийняті рішення після закінчення роботи конференції направлять до Держатомрегулювання і Міністерства енергетики та вугільної промисловості для впровадження в повсякденну діяльність.

Конференція, що відбулася, займає особливе місце в сфері фізичної та ядерної безпеки України, оскільки вона на сьогодні єдина, яка передбачає широкий обмін думками профільних фахівців з різних сфер. Це місце для обговорення гострих проблем і завдань фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів, можливість ознайомитися з останніми досягненнями науки і техніки, обмінятися досвідом, в тому числі, з молодими співробітниками, а також встановити робочі контакти.

За роки проведення конференції у ній взяло участь понад 130 іноземних гостей з МАГАТЕ, Швеції, Німеччини – всього близько 10 країн світу.

Особливістю є форма проведення – в ході роботи заслуховуються всі доповіді з різних напрямків, а потім за «круглим столом» проводяться дискусії та обговорення презентацій. Це дає можливість краще розуміти проблеми галузі, удосконалювати облік і контроль ядерних матеріалів.