Діяльність

На Хмельницькій АЕС проведено навчання з фізичного захисту

Розмір шрифту

Скинути
25.10.2019

«Фізичний захист як елемент національної безпеки» та «Законодавство України з обліку та контролю ядерних матеріалів» - такі навчальні курси проведено на Хмельницькій АЕС для керівного складу підприємства. Курс лекцій проведено фахівцями Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича (НЦДК) на базі навчально-тренувального центру ВП ХАЕС.

У рамках курсу спеціалісти НЦДК ознайомили персонал Хмельницької АЕС з міжнародними документами та законодавством України з фізичного захисту; системою фізичного захисту та культурою захищеності ядерних установок; об’єктовим планом взаємодії у разі вчинення диверсії; загрозами та забезпеченням комп’ютерної безпеки.

Хмельницька АЕС співпрацює з Навчальним центром і періодично організовує навчання свого персоналу. Заняття плануються заздалегідь згідно з навчальними планами. На ХАЕС направляються теми семінарів та узгоджується кількість фахівців для проведення відповідних занять.

За словами інструктора Навчального центру Сергія Драпея, окрім спеціалістів атомних станцій, такі курси також проводяться для підрозділів з охорони та сил взаємодії, працівників об’єктів, на яких наявні ядерні матеріали. Навчання проводяться як в НЦДК, так і на базі відповідних структур.

«Спеціалісти Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу відслідковують всі нововведення у цій сфері і відсортовують необхідну інформацію для проведення подібних курсів. У наш час такі знання дуже актуальні і необхідні, адже ми науково та законодавчо розглядаємо виклики, які кидає людству розвиток технологій. Виникає ряд нових напрямків, які необхідно розуміти і грамотно управляти ними, наприклад, кібербезпека»,- зауважив С. Драпей.

Розповів інструктор Навчального центру і про співпрацю з міжнародними організаціями, де зокрема, зауважив: «Ми спільно з МАГАТЕ ведемо роботу з питань удосконалення стійок дозиметричного контролю, які використовуються на українських АЕС. Фахівці Навчального центру завжди в курсі справ щодо останніх новин та впроваджень у сфері фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів, адже беремо участь практично у всіх міжнародних наукових конференціях та співпрацюємо з більшістю подібних організацій у світі».

По завершенні навчань слухачі навчального курсу склали іспити та отримали відповідні сертифікати.