Діяльність

Фізичний захист ядерних установок та ядерних матеріалів в Україні відзначає 25-річчя становлення

Розмір шрифту

Скинути
12.12.2018

З нагоди 25-річчя становлення фізичного захисту ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів та інших джерел іонізуючого випромінювання в Україні співробітників служби фізичного захисту НАЕК «Енергоатом» привітав президент Компанії Юрій Недашковський.

У своєму привітанні він відзначив зростаючу увагу світового співтовариства до питань протидії ядерному тероризму та посиленню заходів фізичного захисту ядерних установок та матеріалів. «25 років тому Україною здійснено вибір щодо нерозповсюдження ядерної зброї та взято на себе зобов’язання щодо використання ядерної енергії виключно в мирних цілях. Тоді ж Указом Президента України від 28 грудня 1993 року визначено заходи щодо фізичного захисту ядерних матеріалів та ядерних установок, встановлено правові засади функціонування фізичного захисту та його основні принципи, які успішно реалізовуються фахівцями Дирекції Компанії та атомних електростанцій. Саме завдяки цьому на атомних електростанціях не допущено фактів протиправного поводження з ядерними матеріалам та незаконних посягань на ядерні установки», - підкреслив, зокрема, очільник Енергоатома.

Він висловив особливу подяку ветеранам, які починали розбудову системи фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів.

Звертаючись до діючих працівників служб фізичного захисту АЕС, військовослужбовцям НГУ з охорони АЕС, інших структурних підрозділів, що здійснюють ефективну взаємодію для забезпечення захищеності ядерних установок та ядерних матеріалів, Юрій Недашковський наголосив: «Саме ви забезпечуєте зміцнення міжнародного режиму безпеки та нерозповсюдження ядерної зброї, охорону та оборону АЕС, що потребує практичного досвіду і глибоких знань. На ваших плечах лежить велика відповідальність, бо саме ваші дії є запорукою стабільності і безпечного функціонування українських атомних електростанцій. Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, сімейного добробуту, стабільності, успіхів і досягнень у роботі та миру Україні!»

11 грудня відбулось урочисте засідання з нагоди відзначення 25-ї річниці становлення фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів в України, яке було організоване Міністерством енергетики та вугільної промисловості України. З привітанням від імені міністра енергетики та вугільної промисловості України  Ігоря Насалика на засіданні виступила заступник міністра Юлія Підкоморна. «З нагоди ювілею засвідчую глибоку шану та дякую кожному за відповідальне ставлення до роботи», - зазначила Юлія Підкоморна.

Учасників засідання також привітали заступник командувача Національної гвардії – начальник штабу генерал-лейтенант Олександр Кривенко, голова Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук,  представник МАГАТЕ Крістоф Хорват, директор офісу Міністерства енергетики США в Посольстві США в Україні Хезер Белл, директор з фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів і спеціальної  безпеки  НАЕК «Енергоатом» Олег Макаренко.

Олександр Кривенко, зокрема, відзначив, що сучасний світ швидко змінюється, виникають нові загрози, що потребує оперативного та злагодженого реагування для забезпечення надійного захисту об’єктів ядерної енергетики.

Пан Крістоф Хорват зупинився на важливих етапах співпраці з Україною, відзначив створення кількох освітніх програм з розвитку та зміцнення потенціалу фізичного захисту. 

У своєму виступі пані Хезер Бел окремо зупинилась на співпраці України та США у процесі навчання фахівців фізичного захисту, їх стажування на базі міжнародних навчальних центрів, національних ядерних лабораторій США та відзначила ефективність цієї роботи для підвищення рівня фізичного захисту, обліку і контролю ядерного матеріалу в Україні. З нагоди ювілею фахівцям з фізичного захисту вручені відомчі відзнаки Міненерговугілля України, НАЕК «Енергоатом» та Національної гвардії України.