Діяльність

Фахівці Южно-Українського енергокомплексу навчалися культурі захищеності

Розмір шрифту

Скинути
16.09.2019

«Культура захищеності» - таку тему 10-12 вересня вивчали фахівці Южно-Українського енергокомплексу, яким доручено координувати цей напрямок роботи у цехах і підрозділах підприємства. Навчання проводилось за підтримки Центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу ім. Джорджа Кузмича інституту ядерних досліджень Національної академії наук України.

Южно-українські атомники розглядали концепцію культури фізичної ядерної безпеки МАГАТЕ; вивчали загрози, які можуть виникати на АЕС; аналізували роль людського чинника у питаннях захищеності ядерних установок.  «Підвищення кваліфікації фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів – один із напрямів діяльності Центру. НА АЕС України практикуємо два курси: основи національної безпеки та культура захищеності, як вона визначена в українському законодавстві», - розповів викладач курсу, провідний інженер Центру Вадим Пархоменко.

Заступник генерального директора ВП ЮУАЕС з фізичного захисту та режиму Іван Жебет  цього разу теж був слухачем курсу. Він вважає, що такі навчання вкрай потрібні: «У кожному підрозділі підприємства визначено фахівців, котрі відповідають за такий напрямок, як культура захищеності. Персонал має виконувати усі вимоги фізичного захисту, а також знати, як поводити себе в кризових ситуаціях, у випадку загрози для ядерних об’єктів.  Тому  й проводяться такі навчання».

Культура захищеності на ядерних установках нерозривно пов’язана з культурою безпеки.  Термін «культура безпеки» вперше  використали в ході аналізу причин аварії на Чорнобильській АЕС, проведеного Міжнародним агентством з атомної енергії. Тоді було визнано, що саме відсутність культури безпеки стала однією з причин трагедії.   Культура безпеки та культура захищеності мають спільне завдання – зменшення ризиків, які стосуються радіоактивних матеріалів. 

Так співпало, що саме у ці дні - роковини теракту в Америці, коли загинуло майже 3 тисячі людей.  11 вересня 2001 року терористи Аль-Каїди спрямували літаки у будівлі Всесвітнього торговельного  центру.

Та з усіх видів злочинів перед людством ядерний тероризм вимагає найбільшої уваги. Тому керівництво ВП ЮУАЕС, усвідомлюючи сучасні загрози, враховуючи міжнародні зобов’язання України і вимоги законодавства, заявляє про свою прихильність принципам фізичного захисту і розвитку культури захищеності. Політика керівництва підприємства направлена на формування відповідних ціннісних орієнтирів у персоналу, на забезпечення фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів.

Слухачі курсу «Культура захищеності» після вдалого складання іспиту отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.