Діяльність

XI Конкурс наукових доповідей Енергоатома визначив переможців

Розмір шрифту

Скинути
13.06.2019

Фінал XI Конкурсу наукових доповідей серед молодих працівників НАЕК «Енергоатом», що відбувся у Києві 6-7 червня 2019 року, визначив переможців та призерів.

Загальноукраїнський Конкурс наукових доповідей молодих працівників Енергоатома традиційно проводився у два етапи: на першому етапі молоді спеціалісти захищали свої напрацювання у відокремлених підрозділах Енергоатома, а вже у фінальному другому етапі були визначені переможці. Учасники мали добре володіти матеріалом, викладеним у науковій доповіді, продемонструвати сучасні технічні засоби презентації матеріалу а також вміти компетентно захистити тему своєї доповіді. Відповідно до Колективного договору НАЕК «Енергоатом» участь у Конкурсі беруть молоді працівники віком до 35 років. Переможці та призери нагороджуються грошовими преміями.

Цьогорічний конкурс відбувався за двома напрямками: виробничим – дванадцять доповідей, соціальним – сім доповідей. Автори наукових доповідей продемонстрували знання матеріалу та прагнення розширити сферу своєї обізнаності про атомну енергетику, виробничі та соціальні аспекти її діяльності.

 

Переможці конкурсу за виробничим напрямком:

І місце - електромонтер 7гр, ЕЦ ЗАЕС Сергій Панчик з роботою «Стенд інвертора WDW 3100-220/400 EAN».

ІІ місце вибороли інструктор УТЦ ХАЕС Ганна Кучмій з доповіддю «Використання відеоінструкцій як частини системи дистанційного навчання» та інструктор УТЦ ЮУАЕС Олександра Найдьона з роботою «Використання 3D принтерів на виробництві».

III місце розділили інженер лабораторії АСУ ТП РАЕС Денис Молчанович з роботою «Використання матричного мережевого обладнання на АЕС» та фахівець Науково-технічного центру НАЕК «Енергоатом» Юрій Філонич.

 

Переможці конкурсу за соціально-профспілковим напрямком:

І місце - інженер з охорони праці ОРК «Іскра» ЮУАЕС Олена Твердохліб з роботою «Аналіз схем утримання молодих фахівців НАЕК «Енергоатом».

ІІ місце посіли фахівець ЮУАЕС Олексій Гончаренко з роботою «Психологічна реабілітація військовослужбовців АТО з посттравматичними стресовими розладами» та заступник директора з комунікацій НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов з доповіддю «Формування, розкриття та розвиток інноваційного потенціалу персоналу як запорука успішності Компанії».

III місце - інженер засобів радіо та телебачення Анна Скороспєлова з роботою «Методика боротьби з фейковою інформацією про атомну енергетику».

 

Комісія, що оцінювала роботи конкурсантів, відзначила актуальність, високий рівень та можливе практичне застосування представлених досліджень в майбутній роботі Компанії. Підсумовуючи результати конкурсу, директор з кадрів та соціальних питань Григорій Муляр відзначив, що активна молодь завжди може бути впевненою у всебічній підтримці як з боку адміністрації, так і профспілок, які спільно організували цей конкурс.

Загальноукраїнський Конкурс наукових доповідей молодих працівників Енергоатома був започаткований спільно адміністрацією Компанії та профспілковим комітетом у 2009 р. Він має на меті стимулювати ініціативи, розкривати науково-технічний потенціал, підвищувати загальний рівень знань, обмін досвідом, генерувати нові ідеї серед молодих працівників Енергоатома, зокрема й у пошуках нових шляхів оптимізації виробничого процесу. Ефективність подібної роботи з молодими фахівцями підтверджується тим, що всі учасники мають змогу продемонструвати свої знання, надати пропозиції, реалізувати потребу та можливість кар’єрного зростання, що власне підтверджується повсякчасною практикою, а стабільний інтерес молодих працівників компанії до цього заходу є переконливим свідченням його успішності.

Сьогодні кадровий потенціал молоді до 35 років у НАЕК «Енергоатом» становить 7 642 осіб (22,28% від усіх працюючих). За останні два роки чисельність молодих працівників зменшилася на 12%. Саме тому проблема мотивації із залучення молоді для роботи в атомній енергетиці не втрачає своєї актуальності. Серед різноманітних форм і методів роботи із залучення молоді до професії атомника, зацікавлення молодих атомників до професійного та кар’єрного зростання, створення атмосфери творчого пошуку, заохочення соціальної та виробничої активності є різноманітні конкурси, за перемогу і участь у яких учасники відповідним чином винагороджуються. Така мотивація закріплена Колективним договором Компанії як важлива ланка серед пільг та гарантій працівникам.