Діяльність

На Южно-Українській АЕС завершено монтаж та попередні випробування установки паспортизації РАВ

Розмір шрифту

Скинути
13.03.2019

На Южно-Українській АЕС готується до передачі в дослідну експлуатацію нова установка вимірювання активності (паспортизації) упаковок радіоактивних відходів (РАВ). Монтаж, пусконалагоджувальні роботи і попередні випробування виконано в лютому під керівництвом фахівців компаній NUVIA a.s. і Канберра Паккард.

«Установку паспортизації упаковок РАВ призначено для вимірювання маси, питомої та сумарної активності, а також визначення радіонуклідного складу РАВ. З її допомогою здійснюватиметься передача облікових параметрів до єдиної бази даних управління та характеризації РАВ, а також формуватиметься і видаватиметься паспорт на кожен контейнер з радіоактивними відходами», - повідомляє начальник цеху переробки радіоактивних відходів ВП ЮУАЕС Андрій Красніков.

Торги за системою PROZORRO на поставку установки вимірювання активності (паспортизації) упаковок РАВ для Южно-Української АЕС відбулися в кінці 2017 року. В результаті аукціону переможцем визнано чеську фірму Nuvia a.s., що входить до складу європейського консорціуму Soletanche Freyssinet. Упродовж 2018 року установка виготовлялася відповідно до технічних вимог і умов постачання. На початку поточного року її було доставлено до сховища твердих РАВ № 3, де було змонтовано під керівництвом персоналу NUVIA a.s. і Канберра Паккард.

Наступним етапом по завершенні дослідної експлуатації стануть приймальні випробування. Після їх успішного закінчення установку паспортизації  РАВ буде прийнято в промислову експлуатацію.

Установка входить до складу проекту комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (КП ТРВ).  Його створення у ВП ЮУАЕС передбачене Законом України «Про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами» та «Комплексною програмою поводження з РАВ ДП «НАЕК «Енергоатом».

Реалізація проекту дозволить  вирішити питання переробки ТРВ, уже накопичених і таких, що утворюються в процесі експлуатації ВП ЮУАЕС. Зменшаться об'єми твердих радіоактивних відходів. Буде також підготовлено упаковки з ТРВ, що відповідають критеріям приймання, для передачі на тривале зберігання/захоронення, відповідно до рекомендацій МАГАТЕ, норм і правил, що діють в Україні.