Діяльність

На РАЕС пройшли успішні випробування мобільної дизель-генераторної станції енергоблоку №3

Розмір шрифту

Скинути
02.02.2018

З метою реалізації «постфукусімських» заходів на Рівненській АЕС закуплено мобільну дизель-генераторну станцію для енергоблоку № 3 (ВВЕР-1000), яка пройшла успішне випробування.
 

В рамках реалізації Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ) на Рівненській АЕС виконується комплекс додаткових заходів Національного плану дій за результатами «стрес-тестів» щодо підвищення безпеки, які спрямовані на попередження та/або зменшення наслідків важких аварій з пошкодженням активної зони реактора, так звані «постфукусімські» заходи.

Під час виконання стрес-тестів для всіх енергоблоків АЕС проаналізовано можливість забезпечення електропостачання від зовнішніх та станційних джерел (ТЕС, ГЕС, відкритих розподільчих пристроїв, високовольтних ліній тощо) та наявність відповідних програм підключення. У випадку екстремальних впливів, які можуть призвести до тривалого повного знеструмлення, для кожного енергоблоку передбачено використання окремих мобільних дизель-генераторних станцій (МДГС).

Для виконання «постфукусімських» заходів на РАЕС впродовж 2017 року закуплено дві мобільні дизель-генераторні станції МДГС-440 для енергоблоків № 1, 2, по одній на кожен блок та по одній МДГС-800 для енергоблоків  № 3 та 4.

Днями на РАЕС за участю спеціалістів цеху забезпечуючих систем (ЦЗС), електричного та транспортного  цехів, представника заводу-виробника (ТОВ «НІК») відбулися випробування мобільної дизель-генераторної станції (МДГС) на максимальній проектній потужності, яка призначена для забезпечення аварійного електропостачання в умовах тривалого повного знеструмлення  енергоблоку № 3 із відмовою усіх джерел змінного струму (у тому числі дизель-генераторних станцій та загальноблочної резервної дизельної електростанції).

МДГС потужністю 800 кВт забезпечує електроенергією напругою 0.4 кВ такі системи та споживачі енергоблоку №3, як: системи управління реактивністю; насосні агрегати TQ з арматурою; системи відведення залишкових тепловиділень від першого контуру; системи контролю та управління параметрами реакторної установки;  системи життєзабезпечення блочного щита керування; системи відведення залишкових тепловиділень від басейну витримки відпрацьованого ядерного палива.

Як зауважив заступник начальника ЦЗС РАЕС з експлуатації Олександр Бабич, МДГС-800 здатна працювати при температурах навколишнього середовища від +45 до -45 °С. Наявність витратного бака палива об’ємом  у 1800 літрів забезпечує роботу МДГС на повній потужності впродовж не менше восьми годин, а система ручної та автоматизованої заправки витратного бака палива забезпечує роботу МДГС без відключення  у випадку необхідності її роботи більше восьми годин.

«МДГС - це комплексне, унікальне обладнання, що укомплектоване різноманітними допоміжними підсистемами. Висока надійність МДГС полягає у її незалежності від працездатності зовнішніх систем та елементів АЕС, а також можливості функціонувати в складних умовах навколишнього середовища. Дизель-генераторна станція обладнана автономною системою палива, змащення, охолодження, повітрозабору та газовихлопу. Випробування підтвердили той факт, що дизель-генератор може надійно нести максимальну проектну потужність,- прокоментував Олександр Бабич.

За словами інженера ТОВ «НІК» Сави Сулім, дані мобільні дизель-генераторні станції зарекомендували себе лише з позитивної сторони. Наразі вони встановлені на енергоблоках №1, 2 Запорізької АЕС та енергоблоці №2 Южно-Української АЕС.

Реалізація всіх запланованих «постфукусімських» заходів дозволить істотно підвищити рівень безпеки енергоблоків РАЕС і продовжувати безпечно виробляти електроенергію в проектний і понадпроектний періоди.