Діяльність

На енергоблоці №5 Запорізької АЕС реалізовано ряд заходів з підвищення безпеки

Розмір шрифту

Скинути
07.08.2018

Під час капітального ремонту на енергоблоці №5, який завершився 6 серпня, були реалізовані заходи в рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків України. Це так звані постфукусімські заходи. Один з них «Розробка і впровадження заходів зі зниження концентрації водню в ГО для запроектних аварій». У гермооболонці встановлено 90 рекомбінаторів водню типу РВК-1000.

Система аварійного видалення водню на основі пасивних автокаталітичних рекомбінаторів, яка розміщена в гермооболонці, покликана забезпечувати безпеку в жорстких умовах з високими значеннями температури, тиску і радіаційного впливу. При нормальних умовах експлуатації рекомбінатори знаходяться в режимі очікування. Пасивний запуск в роботу відбувається при появі водню в гермооболонці енергоблока.

Рекомбінатори водню - пасивні пристрої, які не потребують додаткового живлення, являють собою металевий короб з нижніми і верхніми отворами, в якому знаходяться спеціальні картриджі з матеріалом, що забезпечує роботу допалювачів водню.

«Робота рекомбінаторів зберігає останній бар'єр безпеки з метою захисту навколишнього середовища», - пояснив начальник реакторного відділення енергоблока №5 Тигран Аракелян.

 Безпечна експлуатація енергоблоків Запорізької АЕС - вищий пріоритет діяльності колективу станції - здійснюється в суворій відповідності з принципами українських і міжнародних стандартів безпеки.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.