Діяльність

На енергоблоці №4 Рівненської АЕС впроваджуються «постфукусімські» заходи

Розмір шрифту

Скинути
07.08.2018

Одним із «постфукусімських» заходів, який в рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ) нині впроваджується на енергоблоці №4 Рівненської АЕС є захід, що спрямований на зниження концентрації водню в герметичній оболонці (ГО) для запроектних аварій, а саме встановлення 104-х рекомбінаторів водню.

Як зазначив заступник начальника реакторного цеху 2 РАЕС з реконструкції та ресурсу Валерій Литвиненко, на енергоблоці №4 даний захід реалізується шляхом встановлення в ГО устаткування (пасивних автокатолітичних рекомбінаторів водню), яке окислює водень по мірі його генерації у разі виникнення запроектної (важкої) аварії.

Вже закінчено монтаж корпусів рекомбінаторів водню, на черзі – встановлення картриджів з матеріалом, що забезпечуватиме роботу допалювачів водню. Виробником обладнання, термін експлуатації якого не менше 30 років, є словацька компанія «PPA TRADE s.r.o.». Монтажні роботи виконують фахівці ВП «Атомремонтсервіс» (АРС). Наразі усі роботи здійснюються згідно з графіком. Планується, що до кінця ППР-у захід буде реалізовано у повному обсязі. Аналогічне обладнання нещодавно встановлено у ході останнього ППР-у на енергоблоці №3 РАЕС.

«Метою реалізації «постфукусімського» заходу є підвищення рівня безпеки енергоблоків. Пасивні автокатолітичні рекомбінатори водню сприятимуть зниженню його концентрації у захисній гермооболонці реакторної установки та запобіганню накопичення вибухонебезпечного газу, який може надходити в разі важкої аварії на реакторній установці. Аби накопичений в гермооб’ємі водень не вибухнув, він шляхом реакції з киснем перетворюються на водяну пару за допомогою спеціальних каталізаторів у рекомбінаторах. Рекомбінатори водню – це пасивні пристрої, що не вимагають додаткового живлення чи постійної уваги персоналу. Обладнання автоматично включається у роботу в разі, якщо концентрація водню в приміщенні перевищує 0,5%», - прокоментував Валерій Литвиненко.

Безпечна експлуатація АЕС передбачає превентивні методи попередження виникнення аварійних ситуацій. Безпека РАЕС є безперечним пріоритетом діяльності підприємства, а процес підвищення її рівня є безперевним.