Діяльність

На енергоблоці №3 РАЕС змонтовано сучасну систему контролю концентрації водню

Розмір шрифту

Скинути
18.12.2018

В рамках реалізації Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків України на енергоблоці №3 Рівненської АЕС проведено монтаж системи контролю концентрації водню (СККВ).

Однією з найважливіших умов безпечної експлуатації атомних енергоблоків з реакторами типу ВВЕР є збереження цілісності захисної оболонки герметичного об’єму. Система контролю концентрації водню дає можливість вести безперервний контроль вмісту водню в гермооб’ємі при нормальній експлуатації, порушеннях нормальної експлуатації, проектних та запроектних аваріях та своєчасно вживати відповідні заходи для запобігання небезпечного накопичення водню.

На енергоблоках №№1, 2 Рівненської АЕС даний захід виконано у 2011-2012 роках, на енергоблоці №4 планується впровадити в період планово-попереджувального ремонту (ППР) 2019 року. На енергоблоці №3 захід виконується в два етапи: перший був проведений в частині датчиків та ліній зв’язку під час ППР-2017, другий передбачає впровадження системи у повному обсязі з врахуванням ПМТ-1000 та планується завершитись у першому кварталі 2019 року.

Наразі на енергоблоці №3 РАЕС за участю представників фірми-виробника обладнання – VUJE, a.s. (Словаччина) виконано монтаж СККВ, що містить комбіновані зонди KAMOS з програмно-технічним комплексом. На черзі налагоджування та випробування обладнання. Попередні приймальні випробовування були успішно проведені в спецлабораторіях VUJE, a.s. у листопаді поточного року, де перевіряли його стійкість на вплив різних параметрів: температури, тиску, водяної пари; сейсмічні та механічні впливи; на несприйнятливість до змін параметрів електроживлення; під дією радіаційного випромінювання; на електромагнітну сумісність.

За словами начальника дільниці контрольно-вимірювальних приладів цеху теплової автоматики та вимірювань РАЕС Віталія Столяра, впровадження СККВ на енергоблоці №3 здійснюється з метою інформаційного забезпечення персоналу про концентрацію водню в гермооб’ємі при різних умовах експлуатації, а також задля можливості прогнозування розвитку аварії і управління аварією у відповідних межах в рамках стратегій керівництва з управління важкими аваріями за допомогою постійного контролю концентрації водню. «Це можливо завдяки застосуванню сучасних технічних засобів, надійної елементної бази, схемотехнічних, системотехнічних  та конструктивних рішень із дотриманням усіх необхідних принципів, вдосконаленню людино-машинного інтерфейсу, що в комплексі застосовано на обладнанні СККВ», - підкреслив атомник.