Діяльність

На Рівненській АЕС – безпечні та здорові умови праці

Розмір шрифту

Скинути
29.04.2015

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з метою привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми та до створення і просування культури охорони праці, яка може сприяти зниженню щорічного показника виробничого травматизму. Девіз 2015 року – «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці», має попереджувальний характер та закликає кожного свідомого працівника дотримуватись основних норм та правил культури охорони праці, тим самим піклуючись про своє здоров’я, запобігти виникненню можливих нещасних випадків на підприємстві.

На Рівненській АЕС активно функціонує відділ охорони праці, який було створено ще у 1978 році. На його колектив покладена надважлива місія – формування єдиної політики  та координації діяльності підрозділів у сфері охорони праці, контроль за дотриманням чинного законодавства України, відповідних нормативно-правових актів. Окрім цього промислово-санітарна лабораторія, яка входить до складу відділу охорони праці, займається виявленням, обробкою, лабораторними дослідженнями факторів виробничого середовища. Ці дані використовуються для планування і впровадження заходів, які спрямовані на охорону здоров’я працівників станції у процесі трудової діяльності. Отож завданням відділу та його працівників є організація проведення інструктажів, забезпечення працівників РАЕС спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, проведення в навчально-тренувальному центрі щорічних обов’язкових навчань та відповідних перевірок знань з питань охорони праці.

«Культура охорони праці – це створення чітко сформульованої системи прав, обов’язків та сфер відповідальності, де принцип профілактики має найвищий пріоритет, – зазначає начальник відділу охорони праці РАЕС Сергій Майданюк. Питання збереження здоров’я і життя працівників має особливе значення для усього колективу рівненських атомників, а девіз Всесвітнього Дня охорони праці є як ніколи актуальним. Безпечні та здорові умови праці, які створено на Рівненській АЕС, визначаються не тільки чинним законодавством України, а й загальним рівнем цивілізованості, виробничої культури та соціально-економічного розвитку суспільства», – резюмує С. Майданюк.

Україна активно інтегрує європейські норми з охорони праці у власну правову систему, відповідно усі державні підприємства, в тому числі одне з найбільших на Поліссі – Рівненська АЕС, створює умови для формування сучасної високої культури і відповідальності за збереження життя та здоров’я своїх працівників. Безперечне виконання вимог правил з охорони праці, закону України «Про охорону праці» дозволяє працівникам ВП РАЕС в процесі трудової діяльності досягнути високої культури охорони праці, безпечного виконання робіт, збереження працездатності і здоров’я.

Довідково: Ідея започаткування відзначення Всесвітнього дня охорони праці, бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, який було проведено американськими і канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, що загинули та постраждали на роботі; уперше в світі з ініціативи МОП він відзначався у 2003 році.

Указом Президента  України від 18 серпня 2006 року № 685/2006  в нашій державі встановлено День охорони праці, який відзначається щорічно 28 квітня у Всесвітній день охорони праці.