Діяльність

Голова ВАО АЕС Жак Регальдо відвідав Хмельницьку АЕС

Розмір шрифту

Скинути
24.10.2018

Голова ВАО АЕС Жак Регальдо відвідав Хмельницьку АЕС

На Хмельницькій АЕС побував Голова Всесвітньої асоціації операторів, які експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), Жак Регальдо. Робочий візит відбувся 24 жовтня 2018 року за участі президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського.

У рамках програми перебування Голова ВАО АЕС відвідав навчально-тренувальний центр (НТЦ) атомної станції. На повномасштабному тренажері блочного щита управління (БЩУ), оперативний персонал енергопідприємства продемонстрував гостю відпрацювання позаштатних ситуацій на АЕС. 

Під час візиту Голова ВАО АЕС побував також в машинному відділенні, на БЩУ першого енергоблока та на будівельному майданчику третього блока. Генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко та керівники атомної станції детально ознайомили Жака Регальдо із технологією виробництва, «постфукусімськими» заходами з безпеки, які впроваджені на підприємстві, найближчими планами та перспективами.

Презентуючи результати роботи ХАЕС, керівник підприємства акцентував увагу на основних завданнях, які стоять перед хмельницькими атомниками, а це - продовження терміну експлуатації першого енергоблока та спорудження нових потужностей. 

Голова ВАО АЕС цікавився всіма аспектами діяльності Хмельницької АЕС, побажавши колективу атомників безпечної та ефективної експлуатації енергоблоків, успішного проведення ремонтних робіт та продовження терміну експлуатації першого енергоблока, а також успіху в пошуку інвесторів для спорудження Х-3,4.

Довідка. Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС, для того щоб члени Асоціації могли працювати спільно для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності під час експлуатації своїх атомних станцій.

До складу Всесвітньої Ради керуючих ВАО АЕС входять 14 членів, серед яких керівники найбільших світових операторів АЕС. Наразі до складу Ради керуючих ВАО АЕС обрано  першого віце-президента – технічного директора Енергоатома Олександра Шавлакова, який за ротацією замінив на цьому посту Юрія Недашковського.