Діяльність

Участь у реалізації проекту INPRO

Розмір шрифту

Скинути
05.10.2015

У 2005 році згідно з рішенням Кабінету Міністрів Україна приєдналась до Міжнародного проекту з інноваційних ядерних реакторів та паливним циклам (INPRO). Проект має важливе значення для обґрунтованого визначення ключових напрямів розвитку атомної енергетики та ЯТЦ України в довгостроковій перспективі.

Українською стороною було прийнято рішення щодо внеску у проект INPRO шляхом направлення експерта для роботи в рамках проекту в штаб-квартирі МАГАТЕ (м. Відень). Також, у рамках INPRO у 2006-2008 рр. в Україні виконувалося Національне дослідження «Проект оцінки інноваційної ядерно-енергетичної системи України з використанням методології INPRO у відповідності до Енергетичної стратегії України до 2030 року». У січні 2007 року Україною прийняте рішення щодо приєднання до Спільного дослідження «Оцінка ІЯЕС, заснованих на замкнутому паливному циклі з реакторами на швидких нейтронах» в рамках INPRO.

Важливим напрямком подальшого розвитку ініціативи INPRO стала участь у реалізації низки спільних проектів, таких як "GAINS і SYNERGIES". Найбільший інтерес для України становить проект з вивчення перспективної глобальної архітектури інноваційних ядерних систем із реакторами на теплових та швидких нейтронах.

Результати  досліджень включено в звіт МАГАТЕ «Framework for Assessing Dynamic Nuclear Energy Systems for Sustainability: Final Report of the INPRO Collaborative Project GAINS».