Діяльність

На Хмельницькій АЕС відбулось засідання комітету ALARA

Розмір шрифту

Скинути
21.12.2017

На засіданні комітету ALARA, яке відбулось на Хмельницькії АЕС 20 грудня, підсумували результати діяльності підприємства щодо радіаційного захисту і радіаційної безпеки у 2017 році та окреслили основні напрямки діяльності на наступний рік.

Комітет ALARA, насамперед, встановлює цільові показники рівня радіаційної безпеки ХАЕС, проводить періодичний аналіз виконання програми радіаційного захисту і формує заходи для підвищення її ефективності. Контроль індивідуальних і колективних доз зовнішнього опромінення персоналу ВП ХАЕС та підрядних організацій здійснюється на основі загальновизнаного принципу ALARA, сформульованого МАГАТЕ. ALARA перекладається, як «досягнути настільки низького рівня радіаційного впливу, наскільки цього можливо досягти у розумних межах».

Забезпечення радіаційного захисту персоналу, населення і навколишнього середовища - першочергове завдання ВП ХАЕС, а основний принцип ALARA - забезпечення особистої безпеки кожного окремого працівника.

Підводячи підсумки 2017 року, заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки ВП ХАЕС Костянтин Щербінін зазначив, що ХАЕС суворо дотримується основних принципів забезпечення радіаційного захисту персоналу атомної станції, населення та навколишнього середовища. Проте кінцевою метою діяльності комітету ALARA є постійне зниження показників доз опромінювання персоналу до рівня кращої світової практики.

Під час засідання комітету було намічено подальші плани і завдання на наступний 2018 рік із врахуванням зауважень та пропозицій від керівників підрозділів ВП ХАЕС.