Діяльність

Енергоатом за допомогою МАГАТЕ удосконалює систему управління невідповідностями

Розмір шрифту

Скинути
18.10.2017

НАЕК «Енергоатом» та Міжнародне агентство з атомної енергії завершили реалізацію національного проекту МАГАТЕ UKR2/001 «Удосконалення системи управління невідповідностями, що впливають на безпеку АЕС». В рамках проекту технічними експертами МАГАТЕ були надані рекомендації щодо удосконалення системи управління невідповідностями Енергоатома та створення єдиної електронної бази Компанії на корпоративному порталі знань.

З метою подальшого впровадження методів та рекомендацій МАГАТЕ в Енергоатомі розроблено «План дій», який передбачає створення єдиної IT-бази з «Управління невідповідностями». На першому етапі база охоплюватиме невідповідності Інтегрованої системи управління (ІСУ) Енергоатома, виявлені при внутрішніх аудитах та зовнішніх партнерських перевірках (місія OSART, WANO, Міненерговугілля, Держатомрегулювання, сертифікаційних/ресертифікаційних (наглядових) аудитах тощо). До IT-бази також увійдуть невідповідності ІСУ, виявлені при внутрішніх перевірках дирекції Енергоатома по нагляду за безпекою, при оцінці постачальників, а також невідповідності ІСУ, виявлені при вхідному контролі продукції.

У ході підсумкової наради віце-президент НАЕК «Енергоатом» Володимир Пишний подякував членам місії МАГАТЕ, які брали безпосередню участь в реалізації проекту. «Ми дуже цінуємо допомогу МАГАТЕ, проект «Удосконалення системи управління невідповідностями, що впливають на безпеку АЕС» є надзвичайно важливим для Енергоатома. Ми отримали усе необхідне для створення інструменту, який дозволить вирішити проблему невідповідностей в Інтегрованій системі управління Компанії. Дуже важливо щоб на кожній станції розуміли важливість і необхідність впровадження цього проекту», - зазначив Володимир Пишний. 

У свою чергу технічний експерт, керівник експертної групи МАГАТЕ за цим проектом Пекка Пюю відзначив прогрес, якого досяг Енергоатом в практичній реалізації заходів, рекомендованих Агентством. «З моменту нашого попереднього візиту в Енергоатомі було виділено окремий сервер, на якому розміщено відповідну базу даних. За нашим проектом ми завершили усі передбачені заходи, і подальше впровадження рекомендацій МАГАТЕ буде залежати лише від самої Компанії. Компетенція фахівців Енергоатома та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, з якими ми співпрацювали, дозволяє впевнено говорити про успішну подальшу реалізацію проекту», - підкреслив експерт.

Він також переконаний, що ефективна система управління невідповідностями дозволить Енергоатому вирішувати не лише технічні завдання, але й поліпшити економічні показники роботи АЕС. «Наша методика заснована на найкращих позитивних практиках, які вже впроваджені на багатьох європейських АЕС», - додав Пекка Пюю.

Довідково. Заходи національного проекту «Удосконалення системи управління невідповідностями, що впливають на безпеку АЕС» виконувались протягом 2016-2017 років у рамках співробітництва НАЕК «Енергоатом» з МАГАТЕ.