Діяльність

СНВО «Імпульс» поставить системи автоматичного управління РДЕС для всіх енергоблоків Запорізької АЕС

Розмір шрифту

Скинути
23.04.2020

На Запорізькій АЕС в рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України триває модернізація обладнання. Цього року на усі блоки станції запланована поставка системи автоматичного управління резервною дизельною електростанцією виробництва СНВО «Імпульс». «Пілотним» обрано енергоблок №5 Запорізької АЕС.

Одним з основних етапів перед впровадженням модернізованої системи автоматичного управління є приймальні випробування нового обладнання, які місяць тому успішно пройшли на потужностях Сєверодонецького науково-виробничого об'єднання.

«В даний час комплекс управляючих систем базується на глибоко застарілій релейній елементній базі. Тому ми вкрай гостро відчували необхідність повної заміни системи управління на ту, яка відповідатиме сучасним світовим стандартам. СНВО «Імпульс» запропонував саме таку систему. Приймальні випробування пройшли успішно. Виробник підійшов до приймальних випробувань з усією відповідальністю, при цьому використавши шанс максимально продемонструвати нам свої можливості», -  розповів головний фахівець з енергетичних реакторів Запорізької АЕС Сергій Шигін.

Всі комплекти системи автоматичного управління будуть поставлені на Запорізьку АЕС впродовж 2020 року. Впровадження буде вестись поступово, згідно з графіком та з урахуванням процедури реалізації модифікації устаткування систем, важливих для безпеки.

Система автоматичного управління призначена для управління резервними дизельними електростанціями АСД-5600. Ця система, спільно з іншими суміжними системами, забезпечує пуск, підключення до мережі та роботу на потужності дизель-генераторної установки.

Довідка. Сєвєродонецьке НВО «Імпульс» - один із провідних українських розробників і виробників систем контролю і управління (СКУ) для атомної енергетики. У СНВО «Імпульс» реалізований повний цикл створення СКУ: розробка технічних і програмних засобів, виготовлення, комплекс випробувань, введення в експлуатацію та підтримка експлуатації. Забезпечено супровід експлуатації протягом усього життєвого циклу СКУ.