Діяльність

Проведено приймальні випробування ПТК системи нормальної експлуатації турбінного відділення блока №5 ЗАЕС

Розмір шрифту

Скинути
06.06.2019

У травні 2019 року на майданчику ПрАТ «СНВО «Імпульс» були проведені приймальні випробування програмно-технічного комплексу системи нормальної експлуатації турбінного відділення (ПТК СНЕ ТВ) для енергоблока №5 Запорізької АЕС. Комплекс створений у рамках реалізації проекту «Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки енергоблоків АЕС» (КЗПБ) за кредитні кошти ЄБРР/Євратом.

ПТК СНЕ ТВ призначений для реалізації функцій прийому, нормалізації та обробки вхідних сигналів від первинних вимірювальних перетворювачів, формування вихідних струмових і дискретних сигналів, технологічних захистів, блокувань, сигналізації, дистанційного управління виконавчими механізмами в обсязі проекту керуючої системи нормальної експлуатації.

Метою проведення приймальних випробувань було підтвердження відповідності постачань комплекту обладнання ПТК СНЕ ТВ для енергоблока №5 ЗАЕС вимогам ТЗ, КД, НД, які розповсюджуються на даний клас виробів.

Сєвєродонецьке НВО «Імпульс» - один з провідних українських розробників і виробників систем контролю та управління (СКУ) для атомної енергетики. На базі платформи МСКУ 3М впроваджено близько 150 СКУ як в Україні, так і на європейських АЕС, у тому числі за програмами Єврокомісії, Євратома та ЄБРР. «Імпульс» виконує модернізацію систем внутрішнього реакторного контролю у рамках впровадження на українських АЕС технологій, що забезпечують необхідний рівень надійності та безпеки при експлуатації активних зон, завантажених паливом різних виробників - Westinghouse і "ТВЕЛ". На підприємстві ведеться розробка власного нейтронно-фізичного та тепло-гідравлічного програмного коду - Національного розрахункового комплексу, який дозволить створити в Україні повний (замкнутий) цикл розробки-виробництва-впровадження-супроводу систем внутрішнього реакторного контролю.

Джерело: сайт СНВО «Імпульс»