Діяльність

На РАЕС продовжуються роботи з впровадження системи примусового скидання тиску

Розмір шрифту

Скинути
10.01.2020

В рамках Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України на енергоблоці №3 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС продовжується реалізація проєкту «Впровадження системи примусового скидання тиску (СПСТ) із системи герметичного огородження».

Даний захід фінансується за кредитні кошти ЄБРР/ЄВРАТОМ за участю компанії-виробника обладнання ŠKODA JS (Чеська Республіка) на шести атомних енергоблоках України: блоках №3, №4, №5 ЗАЕС; №1 ХАЕС; №3 ЮУАЕС та №3 Рівненської АЕС. За результатами конкурсних торгів постачальником обладнання (елементів) системи примусового скидання тиску стало АТ «Skoda JS» – окремий підрозділ чеської компанії ŠKODA, що працює в сфері ядерного машинобудування.

Проєктом передбачено надання чеською компанією технічної документації, виготовлення, проведення заводських приймальних і приймально-здавальних випробувань, постачання, участь у вхідному контролі, пусконалагоджувальних випробуваннях на майданчику АЕС (шефмонтаж і контроль при налагодженні), участь в попередніх комплексних випробуваннях у складі ядерної установки до введення в дослідну експлуатацію, участь в приймальних випробуваннях в складі ядерної установки до введення в промислову експлуатацію, спеціальну підготовку персоналу електростанції та гарантійне обслуговування обладнання впродовж гарантійного терміну.

За словами Валерія Литвиненка, заступника начальника РЦ-2 РАЕС з реконструкції та ресурсу, на енергоблоці №3 продовжено виконання робіт представниками ŠKODA JS. «Їх основне завдання полягає в проведенні шеф-нагляду та контролю по впровадженню системи примусового скидання тиску із системи герметичного огородження, а саме виконанні робіт зі збирання обладнання: скрубера Вентурі (пристрою для очистки газів від домішок) та окремих елементів системи (опорних елементів та баку підготовки хімічних реагентів). Даний обсяг робіт заплановано здійснити впродовж міжремонтного періоду та планово-попереджувального ремонту 2020 року на енергоблоці №3 в липні-жовтні поточного року», - зазначив Валерій Литвиненко.

Слід зазначити, що у березні та листопаді 2019 року на РАЕС відбулось спеціальне навчання та підготовка персоналу РАЕС, який буде здійснювати експлуатацію, технічне обслуговування і періодичні перевірки та випробування СПСТ.

Довідково: Компанія ŠKODA JS протягом багатьох років є надійним постачальником технологій для атомної енергетики, яка здійснює діяльність за трьома основними напрямками: інжиніринг, виробництво компонентів та сервісні послуги для АЕС. Впродовж попередніх близько 60 років дана компанія брала участь в будівництві АЕС в Чехії, Словаччині, Угорщині, Болгарії та Німеччині.