Діяльність

На РАЕС обговорили виконання заходів з модернізації обладнання та підвищення рівня безпеки енергоблока №3

Розмір шрифту

Скинути
30.05.2019

На Рівненській АЕС відбулась нарада щодо виконання заходів з модернізації обладнання та підвищення рівня безпеки енергоблока №3 в період планово-попереджувального ремонту (ППР), який розпочався 25 травня.

Технічна нарада відбулась на чолі з головним інженером - першим заступником генерального директора РАЕС Павлом Ковтонюком за участю заступників головного інженера, керівників структурних підрозділів електростанції.

Під час поточного ППР енергоблоку №3 РАЕС, розрахованого на 113 діб, заплановано виконати 15 заходів з модернізації обладнання та підвищення рівня безпеки, 13 з яких належать до Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки АЕС України (КзПБ).

В ході чергової наради розглядались питання, що стосуються підготовки обсягу заходів на усіх енергоблоках у зв’язку з виходом постанови КМУ щодо «Управління програмою КзПБ до 2023 року» відповідно до якої РАЕС повинна підготувати свої пропозиції до НАЕК «Енергоатом» з врахуванням фінансових можливостей Компанії.

Оцінювався стан підготовчих етапів до робіт у період ППР на енергоблоці №3, зокрема увага була зосереджена на етапах, під час яких необхідно оперативно виконати низку контрзаходів для вчасного виконання ремонту. Передбачається здійснити значний обсяг масштабних заходів, у тому числі, виконати модифікацію – впровадити новий тип ущільнення головних циркуляційних насосів.

Обговорювалося введення в промислову експлуатацію ряду систем, монтаж яких було виконано в період ППР-2017 року. За словами заступника головного інженера РАЕС з модернізації та управління ресурсом Сергія Григораша, у період поточного ППР блоку відбудеться низка приймальних випробувань обладнання, змонтованого в рамках виконання 23 заходів. Серед них: обладнання приладового забезпечення системи аварійного та післяаварійного моніторингу, системи контролю концентрації водню в гермооболонці для запроектних аварій, системи автоматичного контролю зусиль армоканатів, нейтронних аналізаторів боровмісних середовищ, обладнання електротехнічного напрямку тощо.