Діяльність

На РАЕС обговорили ремонтну кампанію енергоблока №3 у 2019 році

Розмір шрифту

Скинути
04.03.2019

Після продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС на енергоблоці й надалі триває реалізація заходів з модернізації обладнання та підвищення рівня безпеки. Хід виконання заходів періодично обговорюється під час технічних нарад, чергова з яких відбулась 1 березня на чолі з головним інженером - першим заступником генерального директора РАЕС Павлом Ковтонюком за участю заступників головного інженера, керівників структурних підрозділів електростанції.

За словами заступника головного інженера РАЕС з модернізації та управління ресурсом Сергія Григораша, питання чергової наради стосувалися стану виконання заходів, що плануються до реалізації під час планово-попереджувального ремонту (ППР) 2019 року на енергоблоці №3. До числа запланованих належать заходи Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки АЕС України (КзПБ) і заходи окремих дозволів, приписів, технічних рішень, що узгоджені Держатомрегулювання України.

Серед заходів КзПБ: заміна зворотних клапанів на трубопроводах гострої пари; впровадження міцнощільних глушок в колекторах парогенераторів; впровадження системи примусового скидання тиску із системи герметичного огородження; модернізація систем нормальної експлуатації реакторного відділення в частині виконання робіт на спецкорпусі №2; модернізація керуючих систем безпеки з заміною уніфікованого комплексу технічних засобів на третьому каналі системи безпеки та системи управління резервного дизель-генератора (в частині монтажу системи охолодження обладнання за результатами дослідної експлуатації); заміна електродвигунів 6 кВ та 0,4 кВ на системах важливих для безпеки; заміна силових і керуючих гермопроходок через контаймент та  схем релейного захисту та автоматики з впровадженням реле на мікроелектронній базі; оснащення установками автоматичного контролю силового маслонаповненого обладнання; оснащення стаціонарними неавтоматичними установками газового пожежогасіння приміщень АЕС. Також в ході ППР-2019 планується заміна джерел іонізуючого випромінювання та роботи із захисту резервного щита керування від затоплення.

Обговорено стан експертизи звіту в ДНТЦ ЯРБ щодо заходу «Впровадження системи аварійного та післяаварійного моніторингу» (ПАМС), реалізація якого завершена у 2018 році, наразі триває погодження звіту з Держатомрегулювання України.

«На сьогоднішній день завершується узгодження звіту єдиного невиконаного заходу КзПБ, запланованого на 2018 рік. Всього у минулому році на енергоблоці №3 виконано 25 заходів КзПБ, звіти щодо 24 із них погоджені Держатомрегулювання України, - прокоментував Сергій Григораш. - У ході наради обговорено ризики, що можуть виникати в рамках своєчасної реалізації заходів, зокрема це підготовка проектної документації, закупівля обладнання, виконання будівельно-монтажних робіт. З огляду на це оцінено кожен із заходів та окреслено дії для пом’якшення або ліквідації ризиків».