Діяльність

На енергоблоці №4 РАЕС триває технічне переоснащення обладнання

Розмір шрифту

Скинути
22.01.2020

На енергоблоці №4 Рівненської АЕС продовжується реалізація заходу Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ) – проєкту «Модернізація системи управління резервних дизель-генераторів» (САУ РДЕС).

Модернізація САУ на РДЕС-45 енергоблоку №4 РАЕС розпочалась в грудні 2019 року. Закупівля обладнання фінансувалась за рахунок кредитних коштів ЄБРР. Будівельно-монтажні роботи проводяться за власні кошти НАЕК «Енергоатом».

За словами, старшого майстра електричного цеху РАЕС Віктора Чижа, САУ РДЕС призначена для забезпечення автоматичного, ручного, місцевого та дистанційного автоматизованого управління технічними засобами РДЕС, захисту обладнання при порушеннях меж нормальної експлуатації, аварійних ситуаціях, сигналізації, а також для забезпечення високої ефективності роботи даного обладнання, зменшення експлуатаційних затрат та вирішення завдань оптимального управління технологічним обладнанням в режимі роботи дизельної електростанції.

В рамках модернізації САУ РДЕС-45 передбачено впровадження програмно-технічного комплексу (ПТК) САУ РДЕС та обладнання цифрової системи електричних захистів генератора; заміну апаратури збудження генератора та гідравлічного регулятора частоти обертання.

Метою модернізації системи збудження є її заміна на високонадійну апаратуру, що відповідає сучасним вимогам в частині надійності, діагностики, реєстрації та архівування подій.

«За результатами відкритих конкурсних торгів усе необхідне обладнання системи збудження в ході модернізації поставлено компанією «NUVIA a.s.» (Чехія), яка на сьогоднішній день акцептована переможцем. Проєктно-кошторисну документацію на технічне переоснащення САУ РДЕС розроблено львівським ПрАТ «Техенерго». До виконання монтажних робіт залучено підрядну організацію ТОВ «ЕлектроПівденьМонтаж». Налагоджувальні роботи та роботи з попередніх випробувань виконують ПрАТ «Техенерго» та ТОВ КНМУ «Електропівденмонтаж» (м. Вараш), - прокоментував Віктор Чиж. - Наразі в рамках укладеного договору з метою надання супутніх послуг (шеф-монтаж, контроль при налагоджуванні обладнання) та участі в пусконалагоджувальних роботах на РДЕС-45 енергоблоку №4 перебуває представник заводу-виробника системи збудження. Під час свого візиту він проконтролює правильність виконання монтажу обладнання, кабельних зв’язків шафи з іншим обладнанням САУ РДЕС; здійснить контроль при первинній подачі напруги живлення та кіл трансформаторів напруги і струму; сигналообміні з ПТК САУ РДЕС та шафами реєстратора та захистів генератора. Під час автономних та комплексних випробувань надаватиме консультативну допомогу для правильного (оптимального) налаштування автоматичних регуляторів збудження системи збудження РДЕС-45».

Роботи з модернізації та технічного переоснащення обладнання та систем спрямовані на підвищення рівня безпеки та покращення надійності роботи РАЕС.

Впродовж планово-попереджувального ремонту 2020 року заплановано завершити роботи щодо впровадження САУ РДЕС на комірках РДЕС-42,43 та для комірки РДЕС-44 – в міжремонтний період.