Діяльність

На енергоблоці №3 ЗАЕС проходить випробування нова перевантажувальна машина

Розмір шрифту

Скинути
12.03.2020

Модернізація машин перевантажувальних (МП) на блоках Запорізької АЕС проводиться згідно з Комплексною (зведеною) програмою підвищення безпеки та фінансується спільно з боку НАЕК «Енергоатом» та ЄБРР.

Призначення МП - виконувати транспортно-технологічні операції з ядерним паливом.

«Серед переваг нового обладнання - двосекційна штанга, яка дозволяє виконувати огляд тепловиділяючих зборок (ТВЗ) постійно, в процесі роботи, а не у певному місці. Нова система - sipping-контроль, дозволяє визначати герметичність ТВЗ в процесі транспортування. Суттєва особливість - двотросова система, що значно підвищує безпеку виконання операцій», - пояснив начальник дільниці з перевантаження палива Андрій Антропов.

Також нова машина може виконувати наведення робочої штанги по горизонталі у двох напрямках одночасно з поворотом телевізійної штанги. Така функція значно зменшує час виконання операцій з ТВЗ, що у свою чергу сприятиме скороченню тривалості робіт у межах планово-попереджувального ремонту.

Процес заміни розпочався 15 січня. Монтажні операції тривали близько місяця, після чого пройшли пусконалагоджувальні. Далі були проведені комплексні випробування на ядерній установці з використанням імітаторів перевантажувальних виробів.

У 2020 році заміна обладнання буде виконуватись почергово одразу на трьох блоках Запорізької АЕС: після третього на черзі четвертий та п’ятий енергоблоки. Останнім блоком на станції, де відбудеться ця модернізація, стане шостий. Замінити його машину перевантажувальну на нову планується до кінця 2022 року.