Діяльність

Питання продовження терміну експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АЕС обговорили представники Славутського району

Розмір шрифту

Скинути
25.02.2019

На ХАЕС тривають громадські обговорення питань продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблока №1. 22 лютого на базі навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС відбулась чергова зустріч керівництва, провідних фахівців Хмельницької АЕС з представниками  органів державної влади та громадськості Славутського району Хмельницької області.

Під час громадських обговорень спеціалісти Хмельницької АЕС ознайомили присутніх із основним обсягом робіт із продовження терміну експлуатації, заходах  безпеки, законодавчих вимогах щодо ПТЕ. Розповідаючи про основні роботи, заступник начальника служби надійності ресурсу і продовження експлуатації ВП ХАЕС Олександр Мельник акцентував увагу на тому, що продовження терміну експлуатації енергоблоків є пріоритетним напрямком діяльності енергокомпанії. Для дев’яти енергоблоків України вже продовжений термін експлуатації. Обґрунтована тривалість додаткового терміну експлуатації енергоблоків українських АЕС становить від 10 до 20 років і визначається в кожному конкретному випадку за результатами виконання переоцінки безпеки.

Що стосується експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС, то відповідно до діючої ліцензії на експлуатацію ядерної установки, проектний термін служби блока закінчився в грудні 2018 року. На Хмельницькій АЕС було проведено значний комплекс обстежень та оцінки технічного стану обладнання, будівель і споруд. Це дало можливість передбачити новий термін їх експлуатації.

Основним документом, на основі якого має бути ухвалене рішення щодо продовження терміну дії ліцензії на експлуатацію енергоблока  №1 ВП ХАЕС у понадпроектний строк, є «Звіт з періодичної переоцінки безпеки», в якому проаналізовані 14 факторів безпеки, а також комплексний аналіз безпеки, про який розповів жителям Славутчини начальник відділу служби аналізу безпеки ВП ХАЕС Сергій Романік.

У рамках обговорень, фахівці Хмельницької АЕС ознайомили також громадськість Славутського району з інформацією щодо радіаційного та екологічного контролю в зоні спостереження атомної станції, зазначаючи, що ХАЕС дотримується всіх норм і законів та діє у відповідності з міжнародними стандартами.

Далі зустріч з представниками громад Славутчини продовжилася в форматі «питання-відповіді». Учасників зустрічі цікавили перш за все питання безпечної експлуатації енергоблоків, соціального захисту та пільг населенню зони спостереження, собівартості, експорту електроенергії, аварійного реагування, будівництва  енергоблоків №3, №4 Хмельницької АЕС.

Відповідаючи на питання громадськості, заступник генерального директора з кадрів і соціального розвитку ВП ХАЕС  Віктор Демидюк, зокрема, зауважив: «Ми несемо відповідальність за ядерну і екологічну безпеку, дотримуючись норм та правил відповідно до законодавства України та міжнародних стандартів. За тридцять років експлуатації Хмельницької АЕС подій, які б призвели до перевищення відповідних показників та мали вплив на безпеку та здоров’я населення не відбулося. Це свідчення високого професіоналізму працівників ХАЕС та пріоритетності безпечної експлуатації».  

Громада Славутчини підтримала продовження строку експлуатації першого енергоблока ХАЕС, висловивши свої пропозиції щодо покращення соціального захисту населення регіону розташування атомної станції.