Діяльність

На ЮУАЕС розповіли представникам Арбузинського району про підготовку до продовження експлуатації енергоблока №3

Розмір шрифту

Скинути
25.04.2019

На Южно-Українській АЕС 24 квітня відбувся круглий стіл за участю представників територіального центру соціального обслуговування Арбузинського району. Тема зустрічі - продовження строку експлуатації енергоблока №3. Діалогу з фахівцями-атомниками передувало знайомство з Южно-Українським енергокомплексом: огляд Ташлицької ГАЕС і Олександрівської ГЕС,  а також екскурсія на повномасштабний тренажер блочного щита управління АЕС.

Делегація мешканців Арбузинського району налічувала 44 особи. Це працівники територіального центру соціального обслуговування та люди поважного віку, якими у центрі опікуються. Серед них - активні громадяни арбузинщини – колишні вчителі, управлінці. Більшість пам’ятає грандіозне будівництво, але після пуску енергоблоків жодного разу не відвідували енергетичні об’єкти.

«Мені було дуже цікаво і пізнавально побувати на Олександрівській ГЕС і Ташлицькій ГАЕС, - ділиться враженнями колишня вчителька Валентина Максютенко, - та особливо вразив блочний щит управління атомним енергоблоком. За допомогою повномасштабного тренажера нам продемонстрували, як спрацьовує обладнання під час аварійної ситуації. Щоб там працювати, треба дуже багато знати та вміти. Зрозуміло, на АЕС працюють лише професіонали».

«Я задоволений, що стільки людей з мого нинішнього оточення побували на екскурсії та сформували особисту думку про надійність об’єкта і професіоналізм тих, хто тут працює, – додає колишній  працівник прокуратури Олександр Дроботун, який свого часу  часто бував на АЕС. - Щодо розбудови атомної енергетики в Україні – ці питання звісно, треба, вирішувати. Та це справа не одного дня і навіть року, то ж поки є необхідність продовжувати термін експлуатації енергоблока №3. Але треба активніше лобіювати будівництво нового енергоблока. Арбузинщина вас у цьому підтримає. Для округи це нові робочі місця і наповнюваність місцевих бюджетів».

Продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЮУАЕС було головною темою круглого столу. Екскурсантам пояснили, що термін ліцензії на експлуатацію «мільйонника» спливає 2020 року. Проте южно-українські атомники вже декілька років працюють над аналізом ресурсних запасів обладнання, його модернізацією та реконструкцією. Пріоритетним напрямком діяльності підприємства є безпека. На АЕС активно втілюється «Комплексна (зведена) програма з підвищення безпеки», до якої включено і «постфукусімські заходи». Ці роботи знаходяться під суворим контролем. Отримати дозвіл на подальшу експлуатацію енергоблока №3 южно-українські атомники сподіваються у грудні 2019 року.

Спілкування за круглим столом проходило у форматі діалогу. Мешканців Арбузинського району цікавило де зберігаються радіоактивні відходи і відпрацьоване паливо, скільки податків перераховує ВП ЮУАЕС до місцевих бюджетів, чи може АЕС забезпечити теплопостачання мешканців Арбузинки, які перспективи будівництва четвертого енергоблока. На усі питання гості отримали детальні відповіді фахівців атомної електростанції.

Підсумувала зустріч керівник територіального центру соціального обслуговування Арбузинського району Алла Резніченко: «Сподіваюсь, завдяки отриманій інформації присутні в цьому залі мої земляки пояснюватимуть жителям Арбузинського району переваги подальшого розвитку енергокомплексу. Ми ставили багато запитань, бо хвилюємось за довкілля, за безпеку і одночасно за розвиток нашого регіону. Я вдячна за високий рівень консультацій, які ми отримали сьогодні. Ми продовжимо обговорювати ці питання на місцях, виважено донесем до населення Арбузинського району необхідність розвитку Южно-Українського енергокомплексу».