Діяльність

На Хмельницькій АЕС продовжують обговорювати питання продовження терміну експлуатації енергоблока №1

Розмір шрифту

Скинути
28.02.2019

В навчально-тренувальному центрі Хмельницької АЕС 27 лютого представники Дерманьської, Миротинської, Бущанської, Копитківської громад Здолбунівського району, які входять до складу зони спостереження атомної станції, взяли участь в обговоренні питань продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблока №1. Обговорення проходили за участі керівництва та провідних фахівців Хмельницької АЕС.

Під час громадських обговорень, фахівці Хмельницької АЕС ознайомили жителів Здолбунівщини із процедурою продовження терміну експлуатації атомних енергоблоків, яка для України не нова, адже вже дев’ять вітчизняних блоків працює у понадпроектний термін. Команда спеціалістів атомної станції довела учасникам громадського обговорення інформацію щодо основних робіт та заходів, які здійснюються на ХАЕС в рамках ПТЕ, ознайомила із факторами безпеки, показниками радіаційного та екологічного моніторингів.

Серед питань які цікавили громадськість Здолбунівського району – поводження з ядерним паливом, соціальна захищеність, український та світовий досвід щодо продовження терміну експлуатації енергоблоків, аварійне реагування. На всі питання жителі Здолбунівщини отримали ґрунтовні та вичерпні відповіді. Зокрема, надаючи інформацію щодо аварійного реагування на ХАЕС, керівник управління з питань аварійної готовності та реагування Сергій Дубина зауважив, що на атомній станції організовано 23 аварійних формування, до складу яких входить 685 працівників атомної станції, які беруть участь у щорічних тренуваннях. Під час тренування здійснюється також відповідне інформування в тому числі і облдержадміністрацій, до функцій яких входить інформування населення відповідних територій.

По завершенні обговорень, представників Здолбунівського району ознайомили також з основними виробничими процесами та підготовкою персоналу на атомній станції, під час екскурсії в навчально-тренувальному центрі.

Громадськість Здолбунівщини прийняла відповідне звернення та підтримала продовження строку експлуатації першого енергоблока ХАЕС, висловивши свої пропозиції.