Діяльність

На Хмельницькій АЕС працює комісія Держатомрегулювання України

Розмір шрифту

Скинути
16.07.2019

На Хмельницькій АЕС 15 липня розпочала роботу комісія Державної інспекції ядерного регулювання (ДІЯРУ) України. Представники державного регулятора перевірять стан виконання заходів з підготовки енергоблока №1 до продовження експлуатації.

На організаційній нараді за участі провідних технічних спеціалістів ХАЕС виступив генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко.

Керівник ХАЕС поінформував присутніх про стан справ з цього питання, зазначивши, що триває 233 доба ремонту, найближчим часом буде проходити багато випробувань, перевірок обладнання згідно з передбаченим графіком і об’ємом робіт. Наразі триває завантаження свіжого ядерного палива.

Представники Держатомрегулювання здійснять перевірку стану та реалізації заходів Комплексної програми підвищення рівня безпеки, приведення у відповідність нормативних документів з питання продовження терміну експлуатації, виконання робіт на обладнанні систем важливих для безпеки, компенсуючих заходів для обладнання з невстановленою кваліфікацією. Буде розглянуто також виконання протипожежних заходів.

По завершенню інспекційного обстеження на ХАЕС, відбудеться засідання Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України з розгляду питання про продовження експлуатації енергоблока №1 ХАЕС у понадпроектний термін за результатами періодичної переоцінки безпеки.

Довідка. Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.