Діяльність

Комісія Держатомрегулювання перевірила стан реалізації заходів з продовження терміну експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АЕС

Розмір шрифту

Скинути
31.05.2019

Умови ліцензії на право продовження терміну експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АЕС виконуються у встановлені терміни – такий висновок зробила комісія Державної інспекції ядерного регулювання України під час інспекційного обстеження з 28 по 31 травня у ВП ХАЕС.

За результатами перевірки підготовлено відповідний акт обстеження, в якому, зокрема, зазначено: умови ліцензії на право провадження діяльності «експлуатація ядерної установки ВП «Хмельницька АЕС» виконуються у встановлені терміни; впровадження заходів «Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій» на енергоблоці №1 виконуються в узгоджених обсягах; роботи з підготовки енергоблока №1 до довгострокової експлуатації проводяться відповідно до «Програми підготовки енергоблока №1 ВП «Хмельницька АЕС» до експлуатації у понадпроектний строк». У акті також вказано, що на сьогоднішній день із запланованого 101 пункту відповідної програми, виконано 93, у стадії виконання – 8 пунктів.

Представниками інспекційного обстеження відзначено, що на ХАЕС виконані роботи з оцінки сейсмостійкості обладнання та трубопроводів будівель та споруд, а також встановлений стан кваліфікації обладнання.

Щодо стану радіаційної безпеки та поводження з радіоактивними відходами на Хмельницькій АЕС, то він відповідає вимогам нормативно-правових актів у сфері використання ядерної енергії, регламенту радіаційного контролю та інструкціям з радіаційної безпеки. Стан поводження зі свіжим та відпрацьованим ядерним паливом, у свою чергу, відповідає вимогам нормативно-правових актів у сфері використання ядерної енергії, вимогам типових програм проведення ядерно-небезпечних робіт з ядерним паливом.

У рамках продовження терміну експлуатації завершено також оцінку технічного стану критичних елементів. На стадії виконання роботи з відновлення поточного ресурсу обладнання систем важливих для безпеки.

Відповідає вимогам законодавчих, інших нормативно-правових актів у сфері використання ядерної енергії, а також вимогам щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру і стан аварійної готовності і реагування ХАЕС, зазначається у відповідному акті.

Виконуються в погоджених обсягах і роботи з усунення на енергоблоці №1 ВП ХАЕС відхилень від вимог норм, правил і стандартів з ядерної і радіаційної безпеки та розробка Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №1, вказано у акті ДІЯРУ.

Стан забезпечення пожежної безпеки ВП ХАЕС, утримання систем протипожежного захисту, території, будівель, приміщень та споруд енергоблока № 1 відповідає встановленим вимогам, а завершення реалізації запланованих протипожежних заходів дозволить експлуатувати ядерну установку безпечно та надійно. Відповідає встановленим вимогам і стан фізичного захисту Хмельницької АЕС.

«Надані, разом із Заявою ДП «НАЕК «Енергоатом» про внесення змін до ліцензії на право провадження діяльності «експлуатація ядерної установки» ВП «Хмельницька АЕС» у зв’язку із забезпеченням довгострокової експлуатації енергоблока №1 ВП ХАЕС на енергетичних рівнях потужності після досягнення встановленого проектом строку експлуатації, документи є повними та достовірними та відображають фактичний стан справ», - такий основний висновок комісії Держатомрегулювання.