Діяльність

Експерти МАГАТЕ позитивно оцінили підготовку РАЕС до довготривалої експлуатації

Розмір шрифту

Скинути
04.07.2019

На Рівненській АЕС завершився триденний навчальний семінар, організований Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ), за ініціативою служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації (СНРтаПЕ) РАЕС.

Захід на тему «Міжнародні узагальнені уроки щодо старіння обладнання атомних електростанцій», проходив в рамках міжнародної програми IGALL (International Generic Ageing Lessons Learned).

Учасниками семінару стали фахівці атомної енергетики Чехії, Швеції, Австрії, Нідерландів, Держатомрегулювання України, НАЕК «Енергоатом», Науково-технічного центру Компанії, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, усіх діючих АЕС України, які задіяні у процесах управління старінням обладнання АЕС та продовження терміну експлуатації енергоблоків.

Як зазначив голова іноземної делегації МАГАТЕ Карі Мекеле, метою зустрічі стало обговорення спеціалістами основних етапів процесу довготривалої експлуатації енергоблоків, у які включають відбір елементів та управління старінням, ефективність та перевірку програм управління старінням обладнання АЕС. «Дискусії, що були проведені експертами, допоможуть спеціалістам АЕС розробити кроки в розвитку своїх власних програм управління старінням обладнання. Під час семінару експерти отримали детальну інформацію щодо процесу підготовки до понадпроектної експлуатації енергоблоків, оскільки напрямки для покращення залишаються завжди. Обговорення ефективності програм з управління старінням дало чітке усвідомлення того, що у різних країнах використовуються різні підходи, але це не означає, що вони неправильні, просто вони різні. Впевнені, що співпраця з РАЕС у подальшому буде такою ж результативною».

У свою чергу начальник СНРтаПЕ РАЕС Сергій Гордієнко, подякував за проведену роботу команді міжнародних експертів МАГАТЕ, які поділились світовими практиками у питанні довготривалої експлуатації енергоблоків, а також представникам Держатомрегулювання України, НАЕК «Енергоатом» та інших майданчиків АЕС країни за участь у заході. «Фахівці СНРтаПЕ РАЕС почерпнули багато корисної інформації, оскільки тема зустрічі розкрита сповна. Переконаний, що навчальний семінар МАГАТЕ сприятиме більш якісному підходу щодо управління старінням обладнання електростанції завдяки передовому міжнародному досвіду», - прокоментував С. Гордієнко.

Довідково: Мета проекту IGALL («Міжнародні узагальнені уроки щодо старіння обладнання атомних електростанцій») полягає у наданні допомоги регулюючим органам і операторам АЕС у забезпеченні необхідного рівня безпеки під час експлуатації з урахуванням існуючих механізмів деградації та наданні загальної підтримки у визначенні критеріїв та практики на національному рівні, які застосовуються під час управління старінням і продовження терміну експлуатації АЕС.