Енергоатом

ВП «Енергоатом-Трейдинг»

Розмір шрифту

Скинути

ЕНЕРГОАТОМ-ТРЕЙДИНГ

Енергоатом-Трейдинг (ЕАТ) — відокремлений підрозділ ДП «НАЕК «Енергоатом», створений 15 березня 2018 року на виконання Закону України «Про ринок електричної енергії».

ЕАТ реалізує електроенергію Компанії з 1 липня 2019 року – початку роботи нового ринку.

Торгівля електроенергією здійснюється:

  • за двосторонніми договорами (РДД),
  • на ринку «на добу наперед» (РДН),
  • внутрішньодобовому ринку (ВДР),
  • балансуючому ринку (БР).

Головна соцільна функція Енергоатома полягає у виконанні покладених на нього Урядом спеціальних обов’язків (ПСО). У серпні 2020 року було внесено зміни до Положення про покладення спецобов’язків.

Відповідно до нових умов ПСО, Енергоатом реалізує електричну енергію гарантованому покупцю в обсягах, необхідних для задоволення потреб населення в торговій зоні ОЕС України за ціною 10 грн/МВт·год. Це допомагає державі утримувати доступну ціну на електроенергію для населення.

Решту виробленої електричної енергії Компанія продає за вільними цінами на різних сегментах ринку.

Завдяки прийнятим змінам до ПСО, Енергоатом отримав можливість реалізовувати на ринку двосторонніх договорів до 40% електроенергії.

Зокрема, згідно з ПСО, Компанія має здійснювати продаж до 5 відсотків прогнозного обсягу відпуску електричної енергії на АЕС за двосторонніми договорами на спеціальних сесіях електронних аукціонів.

На ринку «на добу наперед», згідно із Законом України «Про ринок електричної енергії», Енергоатом реалізує не менше 10 відсотків місячного обсягу виробленої електроенергії.

КЕРІВНИК

Олексій СТАТНИК, генеральний директор ВП «Енергоатом-Трейдинг»

АДРЕСА

Україна, 01032, м. Київ, вул. Назарівська, 3

ДЛЯ ЗВЕРНЕНЬ

тел: +38 (044) 277 79 73

е-mail: energosales@atom.gov.ua