кВт-г
213.26 млн кВт-г виробництво енергії на АЕС за 08.04.2020
мкЗв/г
0.08 мкЗв/г радіаційний стан на майданчиках АЕС 08.04.2020

Через відсутність реагування на критичну ситуацію з боку профільного Міністерства та Регулятора, а також погіршення фінансового стану Компанії, Енергоатом був вимушений застосувати своє право на обмеження відпуску електроенергії Гарантованому покупцю. Про це Компанія і в лютому, і в березні у належний спосіб та своєчасно повідомляла Мінекоенерго та НКРЕКП, закликаючи їх вжити усіх можливих заходів для врегулювання ситуації.

09.04.2020

Фахівці Запорізької АЕС постійно контролюють якість води Каховського водосховища

Два рази на місяць фахівці еколого-хімічної лабораторії служби охорони навколишнього середовища проводять контроль якості води Каховського водосховища. На катері гідротехнічного цеху атомної станції вони вирушають в акваторію Каховського водосховища з метою відбору проб води на аналіз.

09.04.2020

8 квітня атомними станціями вироблено 213,26 млн кВт-г електроенергії

9 квітня на атомних станціях України в роботі 11 з 15 енергоблоків. Через балансове обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 22,2 млн кВт-г електроенергії.

08.04.2020

На Запорізькій АЕС продовжується підготовка до місії ВАО АЕС

Партнерська перевірка ВАО АЕС на Запорізькій АЕС має відбутись з 15 по 30 жовтня 2020 року за п’ятнадцятьма напрямками.

08.04.2020

7 квітня атомними станціями вироблено 213,78 млн кВт-г електроенергії

8 квітня на атомних станціях України в роботі 11 з 15 енергоблоків. Через балансове обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 22,43 млн кВт-г електроенергії.

07.04.2020

На енергоблоках ЗАЕС триває поступова заміна акумуляторних батарей

Дільниця з ремонту та обслуговування акумуляторних батарей, агрегатів безперебійного живлення і щитів постійного струму електричного цеху Запорізької АЕС виконала заміну чотирьох акумуляторних батарей за період ремонтної кампанії на енергоблоках №3 та №6.

07.04.2020

На енергоблоці №1 Хмельницької АЕС тривають пускові операції

На енергоблоці №1 Хмельницької АЕС ремонтні роботи з відновлення турбогенератора на завершальному етапі. Наразі тривають пускові операції.

07.04.2020

6 квітня атомними станціями вироблено 214,51 млн кВт-г електроенергії

7 квітня на атомних станціях України в роботі 11 з 15 енергоблоків. Через балансове обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 23,52 млн кВт-г електроенергії.

06.04.2020

На ЮУАЕС обговорили хід реконструкції системи техводопостачання та добудови Ташлицької ГАЕС

На майданчику Южно-Української АЕС 3 березня відбулося засідання оперативного штабу з реконструкції системи техводопостачання та добудови Ташлицької ГАЕС. В умовах карантину, введеного в Україні через спалах коронавірусу COVID-19, нарада пройшла в режимі аудіоконференції.

06.04.2020

Тимчасово виконуючим обов’язки генерального директора Запорізької АЕС призначено Юрія Кульбу

Наказом ДП «НАЕК «Енергоатом» від 02 квітня 2020 року на Кульбу Юрія Васильовича покладено тимчасове виконання обов’язків генерального директора ВП «Запорізька АЕС».

06.04.2020

На енергоблоці №2 РАЕС триває модернізація системи збудження турбогенератора

Під час планово-попереджувального ремонту енергоблоку №2 Рівненської АЕС виконується одна з планових робіт Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки АЕС України (КзПБ) – модернізація системи збудження турбогенератора ТГ-3.

Енергоатом посилив запобіжні заходи на українських АЕС щодо мінімізації розповсюдження COVID-19

У зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією, спричиненою розповсюдженням коронавірусу COVID-19 контактним шляхом, серед працівників атомних станцій України визначено та переведено на спеціальний графік роботи найбільш критичний персонал, необхідний для стабільної роботи об`єктів, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. У НАЕК "Енергоатом" створено штаб із координації роботи з проведення карантинних, профілактичних і протиепідемічних заходів для запобігання поширенню коронавірусу серед працівників ДП «НАЕК «Енергоатом» і взаємодії з органами місцевого самоврядування у містах-супутниках АЕС, містах розташування інших відокремлених підрозділів, м. Києва та іншими закладами, задіяними у проведенні карантинних і протиепідемічних заходів, аналогічні штаби створені у відокремлених підрозділах, що входять до складу НАЕК «Енергоатом», зокрема – АЕС.

На період карантину оперативний персонал українських АЕС ізольовано, а критично важливі групи розміщені в окремих приміщеннях готельних комплексів міст-супутників АЕС, де проводяться необхідні заходи із дезінфекції і медичного моніторингу та створено соціально-побутові умови для проживання, харчування та відпочинку. На період дії карантинних заходів для цієї категорії персоналу розроблено оптимізований графік роботи та ізольований прохід на робочі місця/з них без контакту з іншим персоналом, а їх перевезення до проммайданчиків здійснюється за окремим маршрутом.

Оперативників українських АЕС забезпечено засобами індивідуального захисту, організовано постійний медичний моніторинг їхнього стану здоров’я на робочих місцях і в місцях ізоляції з документуванням результатів. Вжито заходів для мінімізації контактів критично важливого персоналу.

Організовано забезпечення засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами, проведено роботу з персоналом, відбувається регулярне інформування щодо особливостей карантинного режиму та норм поведінки, співробітники, не задіяні у технологічних процесах, своєчасно переведені на дистанційний режим роботи.

Посилено санітарно-гігієнічний та дезінфекційний режим виробничих та офісних приміщень, харчоблоків, контрольно-пропускних пунктів, а також автотранспорту атомних станцій.

Медпрацівниками відділу охорони здоров’я на АЕС ретельно проводиться передзмінна дистанційна термометрія персоналу.

Усі наради переведені у режим селекторних, веб- та скайп-конференцій. Активно впроваджується електронний документообіг. Заборонені закордонні відрядження та відрядження всередині країни.

Усі ці заходи мають уберегти критично важливий для роботи українських АЕС персонал від захворювання на коронавірус.

Нагадаємо, що міськими радами Енергодара, Вараша, Южноукраїнська та Нетішина ухвалено рішення щодо обмеження в’їзду сторонніх осіб на територію міст-супутників АЕС. Місцевими відділами поліції спільно з ДСНС організовано роботу постів контролю.

Хід будівництва ЦСВЯП (листопад 2017 – грудень 2019)

Будівельна готовність об’єктів Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) з українських АЕС вийшла на фінішну пряму та становить 92-96%. Термін введення в експлуатацію 1-го пускового комплексу заплановано на 2020 рік. ЦСВЯП стане автономною ядерною установкою, яка забезпечить тривале зберігання (100 років) ВЯП з діючих енергоблоків РАЕС, ЮУАЕС та ХАЕС. Для зберігання ВЯП використовуватиметься технологія поверхневого «сухого» зберігання із застосуванням двобар’єрної системи ізоляції ВЯП від навколишнього середовища, що забезпечується обладнанням спеціально спроектованих інженерних систем контейнерного типу. Проектна місткість ЦСВЯП складатиме 458 контейнерів HI-STORM, які зможуть вмістити у собі 16 529 відпрацьованих паливних збірок.

Презентація нефінансового звіту Енергоатома за 2018 рік

Просто про складне

Звідки українці отримують понад 50% електроенергії? Що спільного між каструлею та ядерним реактором? Скільки грамів урану треба, щоб замінити 4 тони вугілля? Як відбувається ланцюгова ядерна реакція? Про все це ви дізнаєтесь, подивившись новий анімаційний ролик Енергоатома «Як працює АЕС».

Мало не забули, неочікуваною новиною для багатьох стане надзвичайний рівень безпеки, який гарантують сучасні українські АЕС, а також той факт, що за рівнем викидів забруднюючих речовин АЕС практично не відрізняються від найчистіших вітроелектростанцій. Менше трьох хвилин вам знадобиться, щоб отримати базові знання про найпотужнішого виробника електроенергії в Україні – НАЕК «Енергоатом».

Хід будівництва ЦСВЯП (березень 2019 року)

28 березня на майданчику будівництва ЦСВЯП відбулась міжвідомча нарада та оперативний штаб «Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України».

У засіданні взяли участь президент Енергоатома Юрій Недашковський, генеральний директор ВП «Атомпроектінжиніринг» Юрій Шейко, а також представники Посольства США в Україні та інш.

3D-eкскурсія на Запорізьку АЕС

Стан будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива на кінець 2018

Президент Енергоатома Юрій Недашковський поспілкувався зі студентами

3D-eкскурсія на Южно-Українську АЕС

Турбоатом і Westinghouse за підтримки НАЕК «Енергоатом» підписали меморандум про взаєморозуміння

Турбоатом і Westinghouse за підтримки НАЕК «Енергоатом» підписали меморандум про взаєморозуміння

АТ «Турбоатом» та компанія Westinghouse підписали Меморандум про взаємодію у сфері атомної енергетики. Документ було підписано 7 листопада в ході ХVІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» на стенді Енергоатома генеральним директором Турбоатома Віктором Суботіним, віце-президентом і управляючим директором компанії Westinghouse у Північній Європі Азіз Дагом та президентом НАЕК «Енергоатом» Юрієм Недашковським.

Компанії домовилися про посилення співпраці у напрямку впровадження проектів з розвитку атомно-промислового комплексу України.

 

20.03.2020

Журнал "Енергоатом України" №2 (49) 2020, серпень 2019 - лютий 2020

18.03.2020

До уваги суб’єктів декларування: перенесено термін подання декларації

04.03.2020

Звіт про результати проведення закупівель товарів, робіт і послуг у ДП «НАЕК «Енергоатом» за 2019 рік

21.02.2020

Спростування неправдивих даних, наведених у публікації видання Obozrevatel про зупинку енергоблоку №4 РАЕС

17.02.2020

Гарантований покупець має усі необхідні важелі для виконання спецобов’язків

30.01.2020

Узагальнено результати опитування працівників Енергоатома з питань запобігання корупції

10.01.2020

Діяльність НАЕК «Енергоатом» щодо підготовки до зняття з експлуатації діючих АЕС України

18.12.2019

Щодо публікації видання «Наші гроші» про закупівлю шунтуючого реактора для РАЕС

16.12.2019

Виконання Енергоатомом закону про ОВД при продовженні терміну експлуатації енергоблоків АЕС

29.11.2019

Спростування маніпулятивної позиції Мінекоенерго

НАЕК «Енергоатом» очолив першу п’ятірку рейтингу «Прозорість державних підприємств в Україні» - за підсумками 2019 року загальний показник прозорість Компанії склав 55,17%. Рейтинг, презентований 31 березня, було підготовлено на основі дослідження, проведеного Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) у партнерстві з Інститутом економічних та соціальних реформ (INEKO, Словаччина) за підтримки SlovakAid.